Beton dekoracyjny, a mikrocement. Czym się od siebie różnią?
2 marca 2020Mikrocement, a inne powierzchnie. Do czego pasuje?
2 marca 2020Architekci zdecydowanie stawiają na mikrocement
Najnowsze trendy w architekturze i wystroju wnętrz zdecydowanie stawiają na mikrocement (EPU mikrocement), znany także pod nazwą mikrobeton. Architekci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych wnętrz z jego wykorzystaniem. Dlatego chcąc być na bieżąco z wnętrzarskimi nowinkami powinieneś poznać jego cechy i zastosowanie. Wtedy na pewno i Tobie przypadnie on do gustu.
Mikrocement, czyli co to takiego?
Mikrocement jest ultra cienką warstwą zaprawy o grubości 2-3 mm, w której skład wchodzi cement odpowiednio połączony ze specjalną żywicą. Koloru nadaje dodany pigment mineralny. Taka struktura zapewnia spoistość całej masy, łatwość w jej nakładaniu oraz wytrzymałość po wyschnięciu. Co więcej, taka warstwa masy posadzkowej nie obciąża podłoża. Do utwardzenia powierzchni używany jest lakier poliuretanowy, który nadaje satynowe, błyszczące bądź matowe wykończenie oraz impregnuje całą aplikację. Tak przygotowaną powierzchnię można użytkować już po 24 godzinach. Posadzka wykonana z mikrocementu jest wodoodporna, dzięki czemu świetnie sprawdza się w łazienkach i kuchniach. Ponadto, jest odporna na zabrudzenia oraz działanie różnych środków czyszczących i żrących. Ta dekoracyjna powłoka jest przyjazna środowisku, nie pyli oraz nie uczula.
Praktyczne zastosowanie mikrocementu
Jeśli szukasz prostego rozwiązania, bez konieczności zrywania istniejącej już nawierzchni to mikrocement jest właśnie dla Ciebie! Można stosować go bezpośrednio na różne rodzaje podłoża, takie jak płytki, marmur, lastryko beton czy gips. Ponadto, nie musisz usuwać istniejącej mozaiki lub ceramiki, pod warunkiem, że jest to stabilne i trwałe podłoże. Jest to optymalny i wszechstronny produkt na powierzchnie pionowe oraz poziome. Możesz zaaplikować go na schody, podłogi, ściany, a także blaty mebli. Za jego pomocą stworzysz jednolitą powierzchnię, bez widocznych spoin czy szczelin. Co ważne, możesz zastosować mikrocement zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. To daje Ci wiele możliwości łączenia kilku powierzchni ze sobą tylko jednym produktem, np. schody, taras i salon lub blat ze ścianą. Jedynym ograniczeniem jest tu Twoja wyobraźnia!
Wybierz specjalistów
Każda aranżacja przy użyciu mikrocementu jest inna, niestandardowa i nieszablonowa. Oczywiście, aby uzyskać spektakularny efekt końcowy postaw na profesjonalną ręczną aplikację całego systemu. Nasi specjaliści, przy użyciu produktów najwyższej jakości fachowo wykonają całą aplikację. Ty natomiast, będziesz mógł cieszyć się posadzką przez wiele lat.
Usiądź teraz wygodnie w fotelu i wyobraź sobie swoje przyszłe, wymarzone mieszkanie. Już wiesz jak ma ono wyglądać? Dobrze, więc teraz czas działać! Zadzwoń do nas i podziel się swoimi pomysłami.
Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Zadaj nam pytanie w komentarzu bezpośrednio pod tym artykułem.
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]