Mikrocement- poznaj jego zastosowanie
2 marca 2020Posadzka żywiczna w domu
2 marca 2020Mikrocement już nie tylko w fabrykach
Początkowo, mikrocement był wykorzystywany tylko w branży przemysłowej, głównie jako posadzki w fabrykach czy magazynach. Jednakże, ciągłe zmiany w architekturze i wystroju wnętrz sprawiły, że projektanci i architekci coraz częściej wybierają tę powłokę dekoracyjną do obiektów prywatnych i publicznych (biuro, hotel, galeria handlowa). Ten materiał doskonale oddaje surowy charakter industrialnego wnętrza.
Czym jest mikrocement?
Mikrocement, inaczej nazywany też systemem milimetrowym lub mikrobetonem, jest rodzajem podłogi żywicznej. Wyróżnia go przede wszystkim grubość nakładanych warstw, która jest niezwykle mała (około 2-3 mm). Nie chłonie wody ani tłuszczu, co czyni go doskonałym produktem do łazienki i kuchni. Jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywne użytkowanie. Nie przeszkadza mu też ogrzewanie podłogowe. Bardzo szybko uzyskuje odpowiednie właściwości i może być gotowy do użycia już po 24 godzinach. Natomiast, po około 7 dniach uzyskuje ostateczną twardość. W nowoczesnej architekturze znajduje swoje zastosowanie nie tylko na podłogach, ścianach i schodach, ale także meblach czy blatach.
Minimalistyczne wnętrze z charakterem
Mikrocement pomoże Ci stworzyć nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, które dopełnione kilkoma elementami podkreśli charakter całości. Idealnym produktem będzie naturalny mikrocement G40 marki Elekta. Został zaprojektowany, aby nadać miejskiego stylu pomieszczeniom. Znakomicie komponuje się z dodatkami stalowymi, drewnianymi czy szklanymi. Uzupełnieniem takiego wnętrza mogą być także surowe cegły, postarzane deski czy metal. Nieograniczone możliwości wyboru faktury, koloru oraz wykończenia spowodują, że Twoje wnętrze będzie niepowtarzalne!
Wszechstronność mikrocementu nie ogranicza Cię do wyboru jednego konkretnego miejsca, w którym go zastosujesz. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zaczynając od salonu, przez sypialnię, aż po łazienkę czy kuchnię. Ponadto, jego parametry pozwalają na zastosowanie tego systemu nawet w kabinie prysznicowej.
Mikrocement, biel i naturalne elementy
Połączenie naturalnych elementów, bieli i prostoty mikrocementu tworzy niezwykle eleganckie i estetyczne wnętrza. Jest to ponadczasowy i klasyczny styl, który pasuje do większości pomieszczeń. Wnętrze o takim charakterze pozwoli Ci się odprężyć i zrelaksować w domowym zaciszu. Dodatkowo, pozwoli Ci się wyciszyć i odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Pamiętaj, że biel nie będzie nudna, gdy dodasz do niej niecodzienne dodatki i efektowne meble! Drobne elementy w szarym, czarnym lub beżowym kolorze pozwolą pozbyć się efektu sterylnego pomieszczenia i nadadzą mu naturalny charakter. Natomiast, dekoracyjne lampy z ciepłym światłem stworzą przytulny klimat. Dzięki temu zabiegowi, białe wnętrze stanie się przyjemne i czarujące.
Mikrocement i surowa cegła
Połączenie ciepłego mikrocementu z surową cegłą nada nieco zadziornego charakteru, który przyciągnie uwagę wszystkich miłośników pięknych wnętrz. Stwierdzenie, że cegła pasuje tylko na zewnętrzne ściany budynków jest całkowicie nieprawdziwe. Potwierdzą to wszyscy architekci i projektanci nowoczesnej architektury. To odważne połączenie zdecydowanie podkreśli kształt i przestrzeń pomieszczenia. W takim wnętrzu zakocha się każdy, kto ceni sobie praktyczność i estetykę pomieszczenia. Warto podkreślić, że mikrocement nie musi występować tylko na ścianach czy podłodze. Mogą to być nieco delikatniejsze elementy, jak obudowy mebli czy blaty.
Masz pytania odnośnie mikrocementu? Zostaw komentarz bezpośrednio pod tym artykułem.
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]