Mikrocement- poznaj jego zastosowanie
2 marca 20202 podstawowe różnice między betonem dekoracyjnym, a mikrocementem
Mikrocement, a może beton dekoracyjny? Poszukując odpowiednich produktów na ściany, podłogi czy schody z całą pewnością natknąłeś się już na różne nazwy systemów posadzkowych. Aby wybrać ten, którego faktycznie Ci potrzeba, powinieneś znać przynajmniej podstawowe różnice między nimi, takie jak sposób aplikacji czy zastosowanie.
Warto zacząć od tego, że obydwa systemy niewątpliwie zachwycą wszystkich miłośników industrialnych wnętrz oraz nowoczesnej architektury. Tego typu posadzki znajdują swoje zastosowanie w biurach, hotelach, galeriach handlowych, a także w domach prywatnych. Są innowacyjnym materiałem do dekoracji wnętrz, za pomocą którego możesz wykończyć ściany, blaty mebli, schody czy podłogi w dowolnym pomieszczeniu.
Czym jest mikrocement?
EPU Mikrocement, inaczej nazywany też mikrobetonem, jest ultra cienką warstwą zaprawy, zazwyczaj układaną na grubość około 2-3 mm. Powstaje poprzez połączenie cementu ze specjalnymi żywicami. Dzięki temu masa staje się spoista, elastyczna i niezwykle wytrzymała. Do jego impregnacji używany jest lakier poliuretanowy, który nadaje wierzchniej warstwie błyszczące bądź matowe wykończenie.
Możesz ułożyć mikrocement na tak dużej przestrzeni jak tylko zapragniesz, bez konieczności stosowania przerw czy dylatacji. Tego typu posadzka jest odporna na wzmożoną aktywność, ścieranie oraz pękanie. Co ważne jest ona wodoodporna, dlatego bez problemu możesz zastosować ją w łazience czy w kuchni.
Czym jest beton dekoracyjny?
W ostatnim czasie, beton dekoracyjny stał się wyjątkowo popularnym elementem wykończenia wnętrz i przestrzeni. Za jego pomocą możesz łatwo uzyskać industrialny charakter wnętrza. Jego szary kolor i surowa struktura dodatkowo podkreślają pożądany minimalizm. Jest on bardziej wyrazisty od mikrocementu, dlatego przed ostatecznym zakupem warto zastanowić się, jaki efekt pragniemy uzyskać. Jego zaletą jest niezwykła odporność na użytkowanie. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach przechodnich i otwartych strefach np. w przedpokoju czy holu. Ponadto, gdy uzyska odpowiednią końcową strukturę, staje się także odporny na zabrudzenia.
Jego zastosowanie jest dość szerokie, gdyż z powodzeniem możesz nałożyć go na ściany, podłogi czy schody swojego mieszkania. W każdym położeniu będzie wyglądał niesamowicie i zachwycająco. Specjalną masę przygotowuje się w zależności od oczekiwanego efektu, koloru czy faktury powierzchni. Najważniejszy jest rodzaj użytego cementu, który stanowi podstawę całego systemu. Jego wysoka jakość wpływa pozytywnie na trwałość i niezmienność betonu. Warstwy powinny być układane jednakowo, z zachowaniem tej samej grubości w każdym punkcie. Grubość warstwy nie może być większa niż 50 cm, co pozwoli to uniknąć pojawienia się pęcherzy powietrza na powierzchni.
Inne, a jednak podobne
Mimo tego, że mikrocement i beton dekoracyjny to dwa różne produkty pod względem ich aplikacji, to obydwa doskonale sprawdzają się w aranżacji wnętrz. Nadają pomieszczeniom surowego wykończenia i designu. Ponadto, są niezwykle odporne na intensywne użytkowanie i ścieranie.
Natomiast, aby uzyskać wymarzony efekt, przed zakupem produktów, warto skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania, zarówno związane z produktami, jak i najnowszymi trendami w architekturze i wystroju wnętrz.
Wystarczy, że zostawisz komentarz bezpośrednio pod tym artykułem.
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]