Mikrocement, a inne powierzchnie. Do czego pasuje?
2 marca 2020Mikrocement w łazience- nowoczesny wystrój Twojego wnętrza
2 marca 2020Posadzka żywiczna w domu- czy to dobry pomysł?
Posadzka żywiczna często kojarzona jest z fabrykami lub magazynami, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na różnorodne środki chemiczne. Zdecydowanie, jest to jej niezwykle duża zaleta. Natomiast, czy sprawdzi się ona równie dobrze w domu prywatnym? Czy jest to dobra alternatywa dla płytek w łazience bądź kuchni? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Czym jest posadzka żywiczna?
Posadzka żywiczna jest to jednolita i bezspoinowa powierzchnia podłogowa, składająca się z płynnej żywicy i utwardzacza. Jest to materiał, który mocno wiąże się z podłożem zapewniając wieloletnią trwałość. Posadzkę żywiczną warto zastosować w pomieszczeniach o dużej intensywności przemieszczania się. W związku z tym wykorzystuje się ją w przemyśle (magazyny) oraz budynkach użyteczności publicznej (szkoły, urzędy). Jednakże, podłoga żywiczna coraz częściej znajduje swoich zwolenników także w domach prywatnych. Przede wszystkim dlatego, że posiada niezwykle szerokie zastosowanie. Bezproblemowo dostosowuje się do każdego pomieszczenia w domu zarówno wewnątrz, np. w kotłowni czy garażu, jak i na zewnątrz, np. na tarasie. Jest bardzo praktyczna i łatwa w utrzymaniu. Co więcej, warstwę żywiczną można założyć bezpośrednio na ogrzewanie podłogowe.
Posadzka z żywicy do industrialnych i loftowych wnętrz
Podłoga żywiczna doskonale sprawdzi się do wnętrz o charakterze industrialnym czy loftowym. Wprowadzi do naszego pomieszczenia odrobinę elegancji oraz klasycznego stylu, dodatkowo nadając prostego, schludnego, lecz nowoczesnego wyglądu. Posadzkę epoksydową, np. żywica Materia marki Elekta możesz założyć na dowolną istniejącą już nawierzchnię. Co ważne, bez konieczności jej zrywania, np. na płytki. Jest to łatwy sposób na szybką metamorfozę pomieszczenia. Dla przykładu, ułożona na gołym betonie sprawi, że wnętrze uzyska surowy i industrialny charakter. Taki zabieg nie tylko pomoże zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyłbyś na remont bądź odnowienie pomieszczenia, lecz będzie też skutecznie izolować od chłodu. Możesz wybrać dowolne wykończenie posadzki- połysk, mat lub satynę, dzięki czemu Twoje pomieszczenie zyska oryginalny i niepowtarzalny design. Brak spoin oraz fug spowoduje optyczne powiększenie przestrzeni.
Dodatkowe zalety posadzki żywicznej
Podłoga żywiczna nie przyciąga kurzu do powierzchni, co oznacza, że zdecydowanie nadaje się dla alergików. Ponadto, zabezpiecza beton przed pyleniem i zabrudzeniami różnego rodzaju. Nie wymaga specjalistycznej konserwacji ani impregnatów, jest łatwa do utrzymania w czystości, a także odporna na ścieranie.
Posadzka żywiczna, a cena usługi
Cena wykonania posadzki epoksydowej uzależniona jest od wielkości powierzchni, na którą chcemy taką posadzkę nałożyć. Im ten metraż będzie większy, tym koszt wykonania takiej posadzki będzie niższy. W domach prywatnych, stosuje się posadzki epoksydowe i poliuretanowe. Posadzka epoksydowa jest tańsza i twardsza, natomiast jest też bardziej podatna na zarysowania. Posadzka poliuretanowa jest niewiele droższa, lecz jest bardziej elastyczna i odporna na zadrapania czy pęknięcia.
Szukasz profesjonalnego wykonawcy żywicznych posadzek poliuretanowych i epoksydowych na swój taras, do domu czy biura? Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania. Doradzimy też pod kątem aranżacji Twojego wnętrza!
Możesz też zostawić komentarz z zapytaniem bezpośrednio pod tym artykułem.
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]