Mikrocement ścienny Materia

Materia jest wysokiej klasy jednoskładnikową żywicą na bazie wody i modyfikowanych syntetycznych kopolimerów, która może łączyć w jednym roztworze wysoką wytrzymałość techniczną z unikalną i niepowtarzalną różnorodnością estetyczną. Możemy dzięki niej uzyskać efekt mikrocementu, rdzy, fluo i wiele innych. Główną zaletą poza odpornością systemu Materia jest jego grubość, która wynosi jedynie 2 mm. Dzięki opracowanej technologii może on być aplikowany na każdego rodzaju powierzchni zarówno poziomej, jak i pionowej. Cały cykl jest na bazie wody i jest w 100% ekologiczny. Nie pozostawia drażniących zapachów i jest szybki w nakładaniu. Jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej i w trzech efektach wykończenia: macie, satynie lub połysku.

Materia jest dostępna w kolorach z folderu z możliwością dalszej personalizacji. Kolory można uzyskać za pomocą SYSTEMU BARWIENIA ELEKTA, dodając barwniki do neutralnej bazy. System Materia może być stosowany w budynkach użytku publicznego, mieszkalnego i przemysłowego. System Materia możemy zastosować jako mikrocement na ścianie oraz podłodze. Z żywicą Materia możesz odnowić ściany swojego pomieszczenia bez usuwania starej nawierzchni lub wykończyć je w świeżo powstałym budynku. Efekt mikrocementu Materia zabierze Cię w wyjątkową podróż do pięknych i nietuzinkowych wnętrz.

GALERIA

Mikrocement Materia- dwie wersje jednego materiału

W zależności od rodzaju aplikacji MATERIA może być wykonana w efekcie strukturalnym (STRUTTURATA) lub delikatniejszym (LEVIGATA). Aby uzyskać efekt strukturalny, należy dodać do ostatniej warstwy piasek o średnim gradiencie. Efekt delikatniejszy uzyskamy nakładając Materię bez dodatku piasku. Dodatkowo produkt dostępny jest specjalnych efektach min: metalicznym czy REDOXY. Wszystkie kolory i efekty MATERIA dostępne są w wykończeniu matowym, satynowym i w połysku. Materia inspiruje nas do kreatywności pozwalając uzyskać kontrasty światła i kolorów które się nie powtarzają. Od mocnych rys metalicznych, faktur rdzawych pełnych emocji i siły, porysowanych opiłkami metalu, jak Materia Redoxy, aż po delikatną grę światła i żywe kolory, np. Materia Lumina. Wyraźny charakter strukturalny zapewni nam Materia Rigata i Materia Stampata. Produkty te tworzą pełne ekspresji style do wyjątkowych miejsc udoskonalając efektem mikrocementu blaty, ściany i podłogi.

Materia Strutturata- strukturalna, aplikowana w jednej lub dwóch warstwach, tworzy elegancką i minimalistyczną powierzchnię, charakteryzującą się delikatnymi refleksami i przepaleniami, które razem tworzą niepowtarzalny efekt. Produkt zmieszany z piaskiem kwarcowym dodaje wytrzymałości na wszelkie uszkodzenia i zarysowania oraz zmywanie zanieczyszczeń. Produkt idealny jako mikrocement na blaty mebli, ściany oraz posadzki.

Materia Levigata- gładka, aplikowana na powierzchni daje nam moc kontrastów. Odcienie i refleksy są widoczne i wzbogacone intensywna grą kolorów. Jest to rozwiązanie intrygujące i doskonałe dla otrzymania delikatnego, a jednocześnie wyszukanego efektu.

Mikrocement Materia- obszar zastosowania

MATERIA może być stosowana w budynkach użytku publicznego, mieszkalnego i przemysłowego. Jej zastosowanie zapewnia wykonanie powierzchni o doskonałym wykończeniu, dostosowanym do ruchu pieszego, jak i kołowego. Jest szczególnym materiałem, który czyni przestrzeń handlową niepowtarzalną, jak też i elementy wyposażenia (stoły, ławy itp.).

Może być stosowana jako mikrocement na wszelkiego rodzaju posadzkach betonowych, ceramicznych, lub innych żywicznych, a także na tynkach, płytach karton – gips, ścianach, metalowych panelach, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania powierzchni przed aplikacją. Prawidłowo przygotowana powierzchnia powinna być gładka, sucha i czysta, bez kurzu czy pozostałości smarów lub kleju. Prawidłowe oczyszczenie miejsca aplikacji pozwoli zapewnić trwałe połączenie pomiędzy podkładem i podłożem.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

Oglądaj film

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative