Żywica epoksydowa F5000

Żywica epoksydowa F5000 to przezroczysta, dwuskładnikowa, samopoziomująca powłoka, nie zawierająca rozpuszczalników. Dzięki zawartości biopolimerów po rozlaniu sama rozprowadza się i poziomuje, tworząc nieskończone możliwości dekoracyjne. Po utwardzeniu staje się niezwykle twarda i wytrzymała, niczym kamień. Żywice epoksydowe typu F5000 możesz zastosować w wersji bezbarwnej do zatopienia plakatów, małych przedmiotów, a także zabarwić na ponad 40 różnych kolorów. Dopuszczalne jest stosowanie do 5 mm przy jednej warstwie. Poprzez zastosowanie dodatków takich jak brokat, pudry perłowe czy pudry aluminiowe, żywica epoksydowa F5000 daje nam niezliczone możliwości tworzenia niepowtarzalnych efektów.

GALERIA

Poznaj zastosowanie żywicy epoksydowej- posadzki, meble i obrazy

Żywica epoksydowa F5000 jest doskonałym wyborem do odnowienia blatów stołów, mebli czy podłóg. Z jej pomocą możesz tworzyć też różnorodne obrazy i dzieła sztuki. Liczne efekty i kolory, które oferuje pomogą Ci stworzyć co tylko zechcesz! Rozlewając żywicę epoksydową F5000 możemy poruszać nią faliście i mieszać, aby stworzyła artystyczne, chwytające za oko i serce powierzchnie, przepełnione emocjami. Żywicę epoksydową stosuje się nie tylko do wnętrz. Znajduje ona swoja zastosowanie także w przemyśle, np. żywiczne posadzki przemysłowe, a także w produkcji, np. do produkcji kadłubów jachtów. Stanowi też ważny składnik farb i lakierów. Podłogi epoksydowe coraz częściej ozdabiają domy jednorodzinne oraz powierzchnie komercyjne. Z mało widocznych miejsc, jak garaż czy kotłownia, teraz przenoszą się do salonów czy kuchni. Żywica epoksydowa zabezpiecza też drewno i wykonane z niego meble, np. Stoły.

Posadzka z żywicy epoksydowej- jak aplikować produkt F5000?

Aby zapewnić prawidłową aplikację żywicy epoksydowej F5000 na posadzce, temperatura otoczenia nie może spaść poniżej 15⁰C, a wilgotność powietrza nie może być wyższa niż 60%.
Jest to szczególnie ważne w procesie reagowania i wiązania produktów. Przy zbyt niskiej temperaturze i za dużej wilgotności powietrza, czas reakcji składników może znacznie się wydłużyć. Co gorsza, może to zaburzyć ostateczny i upragniony efekt wykończenia naszej podłogi. Żywicę epoksydową można rozprowadzać przy pomocy wałka lub rakli. Podstawowym warunkiem prawidłowej aplikacji tego materiału jest całkowite wyschnięcie oraz dokładne wyrównanie i oczyszczenie podłoża z kurzu lub innych zabrudzeń. Ważne jest także, aby dokładnie wymieszać wszystkie składniki przez rozpoczęciem rozlewania żywicy. Można to zrobić za pomocą mieszadła mechanicznego. Co ważne, mieszadło powinno być ustawione na niskie obroty, aby zmniejszyć ryzyko dostania się pęcherzyków powietrza do masy. Wykończenie posadzki z żywicy epoksydowej dostępne jest w połysku lub satynie.
Po upływie minimum 24 godzin posadzka może zostać oficjalnie oddana do użytku pieszego, przy czym jej całkowite utwardzenie może potrwać nawet do 7 dni.

Podłogi z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Nie straszne jej nawet codzienne tłumy przechodniów. Dodatkowo, cechuje się doskonałą przyczepnością do różnorodnych podłoży, dlatego dobrze sprawdzi się jako wykończenie podłogowe w każdym pomieszczeniu. Z jej pomocą możesz wykończyć cały dom bez fug czy innych łączeń pomiędzy pokojami. Podłoga z żywicy epoksydowej świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Najczęstszym wyborem są jasne, delikatne kolory, jak jasnoszary bądź całkowicie biały. Natomiast, jak najbardziej można wybierać też ciemniejsze odcienie szarości, a nawet zupełnie czarne. Mnogość kolorów otrzymujemy poprzez dodanie odpowiednich barwników do żywicy. Co więcej, możemy także dodać drobne kruszywo, np. piasek kwarcowy, dzięki któremu nasza podłoga zyska niezwykle dekoracyjną formę.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative