Panele winylowe

VinylTechLab to marka premium doświadczonego producenta i dystrybutora, który oferuje wysokiej klasy podłogi winylowe. Naszym strategicznym celem jest dostarczanie nowoczesnych produktów najwyższej jakości oraz gwarancja ich rozsądnych cen.

W skład naszej oferty wchodzą dwa rodzaje podłóg winylowych:

  • tradycyjne podłogi winylowe w wersji montażu na klej
  • warstwowe podłogi winylowe do montażu na klik.

Oferowane przez nas panele winylowe oddają piękno naturalnych materiałów. Występują one w różnorodnych i modnych dekorach, a ponadto stanowią produkt wysokiej klasy, który odzwierciedla drewno, kamień czy beton. Inspiracje czerpane prosto z natury można odnaleźć w szerokiej palecie dekorów stworzonych na bazie różnych gatunków drewna, rozpościerającej się od dębów, jesionu po orzech. Nowoczesny, surowy charakter zachowano w dekorach imitujących beton oraz kamienie. 

VinylTechLab powstało z silnej potrzeby tworzenia nowatorskich rozwiązań, które w łatwy sposób będą wykorzystywane w każdej przestrzeni, zarówno domowej jak i komercyjnej. Mogą być stosowane z powodzeniem w strefach suchych jak i mokrych. Dzięki naszym produktom przekonasz się, jak niewiele potrzeba by całkowicie odmienić swoje wnętrze!

Niezwykłe właściwości paneli winylowych zapewnia EpuCore, czyli kompozyt typu SPC (z ang. stone polymer composite), stworzony na bazie kamienia i innowacyjnych polimerów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli paneli winylowych o różnych właściwościach. Zaletą EpuCore jest przede wszystkim dopracowana i wyważona formuła, co sprawia, że panele winylowe VinylTechLab są sztywne, niezbyt ciężkie i zachowują odpowiedni poziom elastyczności. Taka konstrukcja gwarantuje wysoką odporność na uderzenia, dużą stabilność wymiarową oraz sprawny montaż.

Niezwykle istotną cechą paneli winylowych VinylTechLab jest również ich grubość. Dzięki formule EpuCore panele winylowe VinylTechLab są grubsze, a grubsze panele to głębszy i bardziej wytrzymały profil zamka.

Wszystkie te cechy sprawiają, że dopuszczalny jest montaż na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania listew dylatacyjnych. Dzięki takim parametrom, panele winylowe z warstwą nośną EpuCore mogą być stosowane również w przestrzeniach komercyjnych o wysokim natężeniem ruchu.

Jesteśmy firmą eko!

To co nas wyróżnia, to inspiracja naturą. Jesteśmy firmą eko, której produkty pozbawione są ftalanów i emisji formaldehydu oraz innych szkodliwych substancji chemicznych, co potwierdza certyfikat FloorScore oraz krajowy PZH. Do produkcji rdzenia kompozytowego EpuCore wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu wewnętrznego, co pozwala na mniejsze zużycie surowców przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości produktu. Nasze podłogi winylowe są wyrobem antybakteryjnym i antygrzybicznym, i tym samym przyjaznym dla alergików.

Panele winylowe klejone czy pływające (na klik)?

Panele winylowe możemy rozróżnić ze względu na rodzaj ich montażu- klejone do podłoża oraz pływające - na klik ze specjalnym zamkiem. Bez względu na sposób instalacji, każda podłoga winylowa cechuje się tymi samymi zaletami- jest wodoodporna, trwała i antypoślizgowa. W montażu klejonym niezbędnym elementem jest specjalny klej, dzięki któremu zwiążemy panele z podłożem. Natomiast, przy montażu pływającym (na klik) wystarczy dopasować specjalny zamek z piórem do wpustu. Jest to system zbliżony do montażu paneli laminowanych. Zarówno montaż klejony, jak i pływający pozwala na stabilne i trwałe połączenie podłogi z podłożem.

Panele winylowe w montażu klejonym

Montaż klejony jest najbardziej znanym sposobem instalacji winyli podłogowych. To rozwiązanie dedykowane jest do wszystkich pomieszczeń narażonych na stały kontakt z wodą. Doskonale sprawdzi się też podczas kompleksowego remontu. Gwarantuje trwałe i stabilne podłoże, nawet w silnie eksploatowanych miejscach użytku publicznego.

Jak kleić panele winylowe?

Przed rozpoczęciem montażu należy odpowiednio przygotować podłoże, starannie je oczyścić oraz uzupełnić ubytki w posadzce. Warto też przygotować niezbędne narzędzia, w tym specjalny klej do paneli winylowych. Zalecamy także aklimatyzację podłogi winylowej w wybranym pomieszczeniu minimum 24 godziny przed montażem. Przed rozpoczęciem instalacji należy też dokładnie zmierzyć pomieszczenie, aby obliczyć ilość potrzebnego materiału. Dzięki temu, w trakcie montażu nie zabraknie nam kilku paneli.
Planując ułożenie podłogi należy pamiętać o zastosowaniu 30 centymetrowego przesunięcia wzdłuż krawędzi paneli. Dzięki temu otrzymamy jednolity wzór na całej powierzchni. W samym procesie montażu ważne jest, aby precyzyjnie pokryć klejem cały element, a następnie równomiernie docisnąć go do podłoża. Ilość zastosowanego kleju na jednym elemencie powinna być zgodna z instrukcją montażu. Warstwa kleju nie może być za cienka, ani zbyt gruba. Dzięki temu klej lepiej zwiąże, a panele winylowe będą stabilnie trzymać się posadzki.

Panele winylowe w montażu na klik

Montaż na klik to niezwykle atrakcyjna i wygodna alternatywa dla montażu klejonego. Dzięki tej metodzie winylowe panele podłogowe można ułożyć łatwiej i szybciej. Sam proces nie wymaga też stosowania specjalnych preparatów. Montaż winylowej podłogi na klik jest bardzo podobny w formie do montażu paneli laminowanych. Jednakże, nie zalecamy tego sposobu do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka czy kuchnia.
W montażu na klik poszczególne panele nie są trwale związane z podłożem, a cały system bazuje na montażu pływającym. Jest to niezwykle czysta i szybka metoda, dzięki której efekty widać już po kilku godzinach. Przed rozpoczęciem instalacji należy oczyścić i wyrównać podłoże, zwracając uwagę na ubytki w posadzce. Tak samo jak przy montażu klejonym, panele winylowe powinny zaaklimatyzować się w wybranym pomieszczeniu minimum dobę przed ich montażem.

Jak układać panel winylowy?

Planując ułożenie paneli pamiętaj, że najlepiej, aby były one ułożone równolegle do źródła światła. Wtedy łączenia między panelami będą mniej widoczne.
Zanim przystąpisz do działania, przeczytaj też instrukcję montażu, a następnie postępuj zgodnie z zawartymi w niej zaleceniami. To znacznie przyspieszy i ułatwi Twoją pracę. Kalkulując ilość potrzebnego materiału, weź pod uwagę miejsca na minimum 5 milimetrowe szczeliny dylatacyjne. Powinny się one znaleźć we wszystkich punktach mocowania, czyli przy ścianach, ościeżnicach czy rurach. Pozostawiony odstęp powinien zostać pusty. Układanie winylowej podłogi w montażu na klik należy rozpocząć od lewej strony do prawej. Możesz to zrobić ręcznie lub przy użyciu gumowego młotka. Kolejne panele należy lekko wsuwać w specjalne wyżłobienie pod kątem 30º, a następnie docisnąć i dynamicznie zatrzasnąć łączenie paneli. Panele winylowe na podłogę można docinać przy pomocy nożyka do tapet.

Montaż podłogi winylowej- samodzielnie czy z nami?

Montaż winyli podłogowych zarówno na klej, jak i na klik nie jest ciężkim zadaniem. Znaczna część osób z powodzeniem wykonuje go samodzielnie. Jednak, gdy nie jesteś w całkowicie przekonany, czy poradzisz sobie z tym zadaniem, zwróć się do nas o pomoc. Dysponujemy sztabem doświadczonych wykonawców, którzy w kilka chwil położą podłogę winylową w Twoim pomieszczeniu.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213