Jak zrobić kamienny dywan – proces wykonania krok po kroku
20 sierpnia 2021Żywica epoksydowa na taras
31 sierpnia 2021Posadzki żywiczne to bardzo estetyczny rodzaj nawierzchni podłogowej. Niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie oraz na działanie substancji chemicznych, cieszą się dużym powodzeniem we wnętrzach mieszkalnych i nie tylko. Jeśli jesteś zainteresowany jak przebiega montaż posadzki żywicznej, to zapraszamy Cię do przeczytania niniejszego artykułu. Dowiesz się z niego krok po kroku jak wykonać wylewkę żywiczną w swoim domu.
Wylewka żywiczna- przygotowanie podłoża
Powierzchnia, na której znajdzie się nasza posadzka żywiczna musi być idealnie gładka. Aby to uzsyakć należy ją w pierwszej kolejność dokładnie odkurzyć. Jeśli znajdują się na niej nierówności, powinniśmy je zeszlifować. Wszelkie ubytki natomiast możemy wypełnić zaprawą wyrównującą, na którą nanosimy następnie grunt szczepny, który znacznie poprawia przyczepność podłoża.
Następnie należy wyciąć wystające na ścianie fragmenty przekładki oddzielającej dylatację obwodową. Natomiast gdy w podłożu znajduje się dylatacja konstrukcyjna, należy ją pogłębić, a następnie wypełnić, umieszczając w szczelinach sznur dylatacyjny. Kolejnym etapem jest równe wyznaczenie cokołu obwodowego, co dokonujemy za pomocą taśmy malarskiej, którą naklejamy na pożądanej przez nas wysokości.
Przygotowanie i aplikacja masy żywicznej
W przypadku tego etapu zaczynamy od zmieszania ze sobą we właściwych proporcjach dwóch komponentów – bazę oraz utwardzacz. Preparaty te powinny być mieszane około 3-5 minut mieszadłem mechanicznym na niskich obrotach, co zapewni nam odpowiednią strukturę substancji. Następnie gotową masę nanosimy bezpośrednio po przygotowaniu. W trakcie aplikacji warto zadbać o to, aby w pomieszczeniu utrzymywała się temperatura zbliżona do 20°C oraz około 80-procentowa wilgotność powietrza. Następnie, podłogę możemy posypać piaskiem kwarcowym, który spowoduje, że powierzchnia będzie antypoślizgowa.
Wylewka żywiczna- ostatnie poprawki
Do ostatnich kroków w aplikacji wylewki żywicznej należą :
- Usunięcie taśmy malarskiej i naniesienie drugiej warstwy posadzki epoksydowej
- Wypełnienie silikonem styku ścian z podłogą
- Wypełnienie szpary dylatacyjnej przy użyciu poliuretanowej masy dylatacyjnej
Stosując się do wszystkich wypisanych wyżej korków, możesz już cieszyć się swoją idealną posadzką epoksydową. Aplikacja wylewki żywicznej nie należy do skomplikowanych, jeśli jednak nie wierzysz w swoje umiejętności, możesz oddać ją w nasze ręce! Nasza firma z przyjemnością pomoże Ci w montażu żywicy epoksydowej, a dodatkowo posiada szeroką ofertę żywic epoksydowych, w które możesz się zaopatrzyć. Zapraszamy więc serdecznie do kontaktu. Dzięki nam Twoja wymarzona posadzka żywiczna może być na wyciągnięcie ręki!
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]