Beton dekoracyjny G40

G40 to beton dekoracyjny, który daje efekt naturalnego cementu z widoczną strukturą uziarnienia. Możemy użyć go do wykończenia posadzek, ścian, sufitów, drzwi, tarasów i mebli. Może być również używany jako masa naprawcza do wypełniania drobnych ubytków i niedoskonałości. Od wielu lat beton dekoracyjny G40 stanowi modny trend wykończeniowy w domach, biurach, hotelach i nie tylko. Dawniej tylko pionierzy architektury wybierali elementy betonowe i mikrocementowe w mieszkaniu. Obecnie umieszczają je też w kuchni lub salonie. Elementy, z którymi inne materiały mogą tworzyć industrialną i wyrafinowaną estetykę. Od wykończenia ścian i podłóg, po pierwsze obiekty projektowe, które powstały kilka lat temu. Wykończenia z betonem dekoracyjnym G40 dają styl każdemu wnętrzu.

GALERIA

Beton na ścianie- naturalny materiał z charakterem

Naturalny beton dekoracyjny G40, który możemy inaczej nazwać też mikrocementem, jest rodzajem żywicy proszkowej. Składa się z drobnych cząstek żywicy, wypełniaczy mineralnych i cementu. Cechuje się naturalnym cyklem aplikacji na bazie wody. Dostępny jest w 4 odcieniach szarości, typowych dla naturalnego betonu. Może być stosowany w budynkach użytku publicznego i przemysłowego, a także w prywatnych budynkach mieszkalnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ponadto, znajduje swoje zastosowanie na wszelkiego rodzaju posadzkach betonowych, ceramicznych, lub innych żywicznych oraz na tynkach, płytach karton – gips, ścianach, metalowych panelach. Można pokryć nim każdą istniejącą już powierzchnię pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża przed aplikacją. Maksymalna grubość betonu dekoracyjnego G40 wynosi tylko 3 mm, co czyni ten materiał najlepszym zarówno na nowe powierzchnie, jak i te wymagające renowacji.

Podłoga betonowa- jak przygotować podłoże do aplikacji?

Przede wszystkim, podłoże powinno być suche i czyste- oczyszczone z kurzu, brudu czy resztek kleju bądź farby. Wszystkie niedoskonałości powinny zostać usunięte tak żeby uzyskać płaszczyznę o oczekiwanym stopniu gładkości. Beton powinien być oczyszczony pozbawiony mleczka cementowego o otwartej powierzchni uzyskanej za pomocą śrutowania lub równoważnych środków mechanicznych. Prawidłowe oczyszczenie pozwoli zapewnić trwałe połączenie pomiędzy podkładem i podłożem. Ilekroć stosuje się „śrutowanie”, należy zachować ostrożność, pozostawiając beton o jednolitej teksturze.

Mikrocement- jak zrobić? Przygotowanie produktu G40

W zależności od zastosowania należy wymieszać produkt w odpowiednich proporcjach z wodą. Następnie, stopniowo dodawaj do wody proszek NATURAL G40 i mieszaj ostrożnie za pomocą wolnoobrotowego mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Odstaw na 2 minuty i ponownie wymieszaj w ten sam sposób. Nie należy dodawać proszku ani wody po wymieszaniu, ani podczas aplikacji. Czas roboczy materiału to ok 25 minut. Jednak istnieje możliwość ponownego wymieszania przez ok 30sek, aby zregenerować i zmiękczyć mieszankę i umożliwić jej ponowne użycie przez kolejne 5 minut.

Ściana betonowa- sposób na modne wnętrze

Beton dekoracyjny cieszy się dużą popularnością przy wykańczaniu różnego typu wnętrz. Stanowi doskonałą dekorację do różnorodnych pomieszczeń zarówno tych mniejszych- mieszkalnych, jak i większych- komercyjnych. Zdecydowanie dobrze wkomponuje się w industrialną i nowoczesną tematykę wnętrza. Możesz nim wykończyć wszelkie powierzchnie pionowe i poziome. Idealnie komponuje się z nowoczesnymi meblami i dodatkami. W zależności od wybranej techniki aplikacji pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów betonu na ścianie czy podłodze. Cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i szorowanie. Ponadto, jego aplikacja jest niezwykle szybka. W trakcie oraz po zakończonej aplikacji nie wydziela on żadnych zapachów, jest całkowicie bezwonny.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative