Czym jest mikrocement?

Mikrocement EPU to dekoracyjna, cienkowarstwowa powłoka na bazie wody o różnorodnym wykończeniu i barwie. Służy do wykańczania powierzchni poziomych i pionowych, takich jak ściany, podłogi, tarasy czy schody. Doskonale sprawdza się jako wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne. Możesz zastosować go też pod prysznicem lub jako wykończenie mebli, np. blatu kuchennego. 

 

Gdzie można zastosować mikrocement? 

Mikrocement można zastosować w budynkach użyteczności publicznej, np. w restauracjach, biurach czy hotelach, a także w prywatnych domach i apartamentach. Dzięki dodatkowej powłoce zabezpieczającej, mikrocement jest odporny na wilgoć, dlatego może być zastosowany w miejscach bezpośredniego kontaktu z wodą, jak łazienka i kuchnia.

 

Na jakim podłożu można aplikować mikrocement?

Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków mikrocement EPU można aplikować na powierzchniach pionowych i poziomych, prawie na każdym rodzaju podłoża. Mogą to być płytki, drewno, płyty karton- gips czy beton. Taka powierzchnia musi być wcześniej dobrze przygotowana- powinna być oczyszczona, wyrównana i stabilna. Mikrocement EPU można też aplikować bezpośrednio na terakocie.

 

Czy mikrocement można stosować na ogrzewaniu podłogowym?

Tak, jak najbardziej- mikrocement EPU nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

 

Czy mikrocement nadaje się do mokrych pomieszczeń?

Tak, mikrocement EPU jest odporny na wilgoć i wnikanie płynów, dlatego możesz zastosować go w łazience, kuchni i pomieszczeniach basenowych.

 

Co może uszkodzić mikrocement?

Mikrocement jest twardym i solidnym wykończeniem, jednakże mógłby uszkodzić go np. rozlany kwas. 

 

Czy mikrocement można ułożyć na istniejących już płytkach?

Tak, natomiast wszelkie głębokie ubytki w fugach lub płytkach należy najpierw uzupełnić, a całą powierzchnię wyrównać. 

 

W czym jeszcze może pomóc Ci Epuflooring?

Od wielu lat specjalizujemy się w nawierzchniach dekoracyjnych i przemysłowych zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. W naszej ofercie znajdziesz produkty podzielone na 3 różne działy- Decorative, Industry, Garden. Epuflooring Decorative to systemy dekoracyjne podłóg i ścian do domów prywatnych, a także restauracji, hoteli czy galerii handlowych. Epuflooring Industry to systemy kompozytowe i na bazie żywic poliuretanowych do realizacji powierzchni przemysłowych. Epuflooring Garden to sztuczna trawa oraz systemy na bazie żywic epoksydowych do ogrodu i na taras.

 

Czy Epuflooring działa tylko w Łodzi?

Pomimo, iż siedzibę posiadamy w Łodzi, działamy na terenie całej Polski, a także za granicą.