Mikrocement Cemher MicroRock

Linia produktów MicroRock charakteryzuje się dwuskładnikową budową oraz wodoodpornością. Posiada jak dotąd niespotykane cechy, gdyż jest mikrocementem, który swoją wytrzymałością przewyższa twardość wypolerowanego cementu o wyglądzie mineralnym. Dodatkowo, jest odporny na kurczenie się, a jego przyczepność zdecydowanie przewyższa inne materiały. Dzięki temu, uszczelniacze nie osłabiają produktu, a rozpuszczalniki lub inne związki chemiczne na niego nie oddziałują. Ze względu na nieprzepuszczalność produktu, nie jest wymagane stosowanie kilku warstw uszczelniacza do jego zabezpieczenia. Pojedyncza warstwa lakieru zdecydowanie wystarczy, aby uniknąć pylenia i zacieków. Produkt nie zniszczy się, ani nie pęknie. Co więcej, nie przebarwi się. Posiada wysoką przyczepność do wszelkich podłoży. Został specjalnie zaprojektowany do aplikacji na podłożach o wysokim natężeniu ruchu pieszych.

GALERIA

Mikrocement MicroRock = SIŁA

Mikrocement MicroRock potrafi znieść nawet najcięższe warunki. Właśnie w ten sposób możemy zdefiniować jego siłę. Możemy to wytłumaczyć też w inny sposób- kiedy na podłogę w kuchni pionowo spadnie ostry nóż, produkt MicroRock doskonale to wytrzyma. Tak samo, jak wszelkie inne uszkodzenia podczas codziennego użytkowania. Ten niezwykle twardy mikrocement to nie tylko zasługa wierzchniej warstwy. Sukces składa się ze wszystkich składników całego systemu. Zaczynając od preparatów gruntujących, przez różne warstwy systemu, aż po specjalistyczną powłokę zamykającą. Każdy składnik systemu MicroRock odgrywa tu kluczową rolę i pozwala na uzyskanie oczekiwanych parametrów.

3 rodzaje wykończenia mikrocementu MicroRock

MicroRock FINE jest mikrocementem o drobnej teksturze wykończenia. Dodając toner w wybranym kolorze uzyskamy dekoracyjną powierzchnię ze znikomym efektem stiuku. Produkt zalecany jest zarówno na powierzchnie pionowe, jak i poziome. Produkt został sklasyfikowany zgodnie ze standardem UNE-EN 13813 jako CT-C40-F10. Wykończenie MicroRock MEDIUM posiada gęstsze uziarnienie niż MicroRock FINE. Tylko z efektem stiuku. Dodając toner w wybranym kolorze uzyskamy efekt delikatnie teksturowanej powierzchni, dużo bardziej odpornej i o większej wytrzymałości. Gęstość masy sprawia, że produkt jest antypoślizgowy. Może być aplikowany na różnorodnych powierzchniach, jednakże, najbardziej zalecanym użyciem są posadzki o wysokim natężeniu ruchu pieszego. Może być także nakładany na powierzchnie pionowe. Produkt został sklasyfikowany zgodnie ze standardem UNE-EN 13813 jako CT-C40-F10.

MicroRock BASE jest mikrocementem używanym jako krok wstępny do produktów MicroRock FINE i MicroRock MEDIUM. Jednak, może być też aplikowany jako pojedynczy krok dla tej samej bazy i działać jako ostateczne wykończenie. Efektem będzie bardziej szorstka powierzchnia, bez efektu stiuku i z wyższą antypoślizgowością. Dodając pigment w wybranym kolorze uzyskamy dekoracyjne wykończenie z wysoką planimetrią, która nada produktowi bardzo dobrą przyczepność do poziomych podłoży. Produkt ten może być też aplikowany na powierzchniach pionowych. Produkt został sklasyfikowany zgodnie ze standardem UNE-EN 13813 jako CT-C40-F10.

Posadzki z mikrocementu- alternatywa dla tradycyjnych materiałów

Wykończenie podłogi stanowi niezbędny element, który zapewni o jej wytrzymałości i doskonałym wyglądzie. Doskonałą alternatywą dla powszechnie znanych płytek, paneli czy wykładzin są posadzki z mikrocementu, czyli z zaprawy o drobnej strukturze. W jej skład oprócz samego cementu wchodzą też polimery, twarde kruszywo i pigmenty. Posadzki z mikrocementu są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia, trwalsze i twardsze niż tradycyjne materiały wykończeniowe. Co ciekawe, wykonuje się je ręcznie przy pomocy pacy, bez używania innych specjalistycznych sprzętów czy narzędzi. Te wszystkie czynniki sprawiają, że posadzki z mikrocementu są chętnie wybieranym wykończeniem do domów prywatnych oraz lokali komercyjnych.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative