Mikrocement Cemher MicroLevel

Mikrocement MicroLevel jest jednoskładnikową powłoką z tendencją do poziomowania, bez samopoziomowania. Ta cecha sprawia, że krawędzie wykonane przez kielnię stają się bardziej subtelne. Efekt stiuku, charakterystyczny dla mikrocementu, jest mniej widoczny, tym samym tworząc gładsze wykończenie. Ten materiał wystarczy tylko połączyć z wodą i dlatego możemy mówić o jego łatwej aplikacji. Czas jego schnięcia to zaledwie 2 godziny. Dostępny jest w 3 rodzajach wykończenia: FINE (drobne), MEDIUM (średnie) i BASE (podstawowe). Produkty z linii MicroLevel możemy nakładać na wiele różnych powierzchni, uzyskując niepowtarzalne dekoracyjne wykończenie. Są wytrzymałym i odpornym materiałem, gdyż stworzona powłoka nie pęka, nie kurczy się, ani nie ściera.

Betonowa podłoga- mikrocement o 3 rodzajach tekstury

MicroLevel FINE to mikrocement o drobnej teksturze wykończenia. Dodając toner w wybranym kolorze uzyskamy dekoracyjną powierzchnię z efektem stiuku. Jest zalecany na powierzchnie pionowe, gdyż nie jest antypoślizgowy. Jednakże, może być też aplikowany na poziomych powierzchniach. Został sklasyfikowany jako CT-C30-F9 zgodnie ze standardem UNE-EN 13813.

MicroLevel MEDIUM posiada grubszy rozmiar cząsteczek niż produkt MicroLevel FINE, lecz jego wykończenie jest bardziej subtelne (mniej wody). Dodając toner w wybranym kolorze uzyskamy delikatnie teksturowaną powierzchnię, znacznie bardziej odporną i o większej wytrzymałości. Gęstość masy czyni go antypoślizgowym. Może być aplikowany na różnorodne powierzchnie, jednak, najbardziej rekomendowanym użyciem są posadzki o średnim natężeniu ruchu pieszych. Zaleca się stosowanie go tylko na poziomych powierzchniach. Został sklasyfikowany jako CT-C40-F10 zgodnie ze standardem UNE-EN 13813.

MicroLevel BASE jest mikrocementem używanym jako krok wstępny do produktów MicroLevel FINE i MicroLevel MEDIUM. Jednakże, może być też aplikowany jako pojedynczy krok, a sama baza może działać też jako ostateczne wykończenie. Rezultatem będzie bardziej szorstka powierzchnia, bez efektu stiuku i z wyższą antypoślizgowością. Dodając toner w wybranym kolorze uzyskamy dekoracyjne wykończenie z wysoką planimetrią, która nada produktowi bardzo dobrą przyczepność do poziomych podłoży. Produkt zalecany jest szczególnie na posadzki o ekstremalnie wysokim natężeniu ruchu pieszego. Produkt został sklasyfikowany jako CT-C40-F10 zgodnie ze standardem UNE-EN 13813.

GALERIA

Na jakim podłożu można aplikować mikrocement?

Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czy każde podłoże nadaje się do aplikacji mikrocementu? Tak, prawie każda powierzchnia będzie odpowiednia. Jednak, istnieje też kilka wyjątków, o których należy wspomnieć. Jest nim np. betonowe podłoże, którego wytrzymałość jest mniejsza niż 0,5 mPa, a dodatkowo jest bardzo kruche i piaskujące się. Nie jest to częsty przypadek, jednak czasem może się zdarzyć. Mikrocementu nie należy też aplikować na mocno zniszczonych i popękanych posadzkach. Dotyczy to również betonów zabrudzonych olejami, smarami lub kwasami. Jak ocenić stopień zabrudzenia? Wystarczy nałożyć grunt i sprawdzić czy na powierzchni zaczną pojawiać się tłuste plamy. Niezbyt dobrym podłożem jest także nie do końca wysezonowane drewno, które może kurczyć się przy oddawaniu wilgoci. Ta zasada dotyczy też każdego, stale wilgotnego podłoża. Są to skrajne przypadki, które nie często lecz jednak mogą się zdarzyć. Na wszelkie inne powierzchnie możemy śmiało aplikować mikrocement. Oczywiście, pod warunkiem wcześniejszego, prawidłowego przygotowania powierzchni.

Co należy zrobić w przypadku betonowego podłoża z widocznymi spękaniami?

Jeśli na powierzchni występują jedynie pojedyncze spękania i nie jest ich dużo, wystarczy je odpowiednio uszczelnić. W jaki sposób? Na wstępie należy pogłębić i poszerzyć spękanie nacinając je szlifierką kątową. Następnie, należy wykonać kilku centymetrowe nacięcia w poprzek, w które należy włożyć kilku centymetrowe stalowe druty. Na samym końcu, należy zalać całość techniczną żywicą epoksydową. Na poprawnie uszczelnione spękanie możemy bez obaw nakładać mikrocement. W przypadku większych spękań lub ich większej ilości należy jednak zastosować kompleksową naprawę całej powierzchni.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative