Farba metaliczna

Mikrometal to farba metaliczna, produkt w proszku na bazie specjalnych mikronizowanych metali, dostępny w 5 różnych kolorach. Służy do pokrycia ścian, posadzek, schodów, mebli, a nawet drzwi. Stosowany jest w połączeniu z żywicą ELEKTA RESINA TX300 – dwukomponentowa, tiksotropowa mieszanka żywic epoksydowych. Może być stosowany w budynkach użytku publicznego, mieszkalnego i przemysłowego. Jego zastosowanie zapewnia wykonanie powierzchni o doskonałym wykończeniu, dostosowanym do ruchu pieszych. Jest szczególnym materiałem, który czyni przestrzeń handlową niepowtarzalną, jak też i elementy wyposażenia (stoły, ławy itp.). Farbę metaliczną możesz zastosować na wszelkiego rodzaju posadzkach betonowych, ceramicznych, żywicznych oraz na tynkach, płytach karton – gips czy metalowych panelach, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania powierzchni przed aplikacją. Taka powierzchnia powinna być sucha, oczyszczona z kurzu oraz odtłuszczona.

GALERIA

Metaliczne refleksy i efektowne detale, które potrafią zaskoczyć

Mikrometal jest wysokiej jakości płynną, innowacyjną powłoką, która przekształca tradycyjne powierzchnie w prawdziwy metal, tworząc efekt brązu, mosiądzu, miedzi, ołowiu, a nawet efekt aluminium. Metal łączy się z żywicą, a dzięki kunsztowi powstają nieskończone faktury. Od prostych powierzchni po kreatywne nacięcia i tekstury, które mają swoje korzenie w historycznych archiwach, z korozją i kreatywnymi płaskorzeźbami. Farba metaliczna wyróżnia się na nieprzezroczystych lub lustrzanych powierzchniach.

Farba metaliczna w mieszkaniu- pomysł na niebanalne wnętrze

Każda powierzchnia w mieszkaniu pokryta farbą metaliczną będzie prezentować się niezwykle elegancko i luksusowo. Jednak ze względu na swój dominujący charakter warto stosować ten materiał dekoracyjny z umiarem. Zastosowanie go w dużej ilości na małej powierzchni może przytłoczyć inne dekoracje lub spowodować zbyt duży chaos w połączeniu wzorzystymi materiałami. Często farbę metaliczną nakłada się tylko na jedną ścianę, którą pragniemy wyróżnić, np. za telewizorem lub nad kominkiem, w pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak salon czy jadalnia. Materiał ten traktujemy bardziej jako tło, które podkreśli piękno ciekawych dodatków lub ozdobę, niż jako podstawowy materiał wykończeniowy. Zadaniem farby metalicznej jest przykuwać uwagę i dopełniać całą aranżację wnętrza. Powierzchnia pokryta tym materiałem prezentuje się niezwykle efektownie i daje możliwość uzyskania niepowtarzalnych efektów. Dodatkowo, farba metaliczna odbija światło, co sprawia wrażenie bardziej rozświetlonego i optycznie większego pomieszczenia. W pomieszczeniach użytku publicznego, jak biura, centra handlowe czy hotele, nie trzeba się ograniczać tylko do jednego fragmentu. Materiał ten, z pewnością nie przytłoczy tak przestronnych miejsc.

Farba metaliczna- doskonałe wyróżnienie jednego elementu

Farba metaliczna jest doskonałym dodatkiem w aranżacji różnorodnych wnętrz. Dzięki niej możesz wyeksponować jeden konkretny element z całego wnętrza, np. fragment ściany czy detal architektoniczny. Wybierając spośród wielu efektów możesz stworzyć oryginalne dekoracje ścian, podłóg, mebli, jak również przedmiotów użytkowo- ozdobnych np. drzwi. Farba metalizowana tak samo dobrze sprawdzi się na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. W swoim składzie zawiera najczystsze mikronizowane metale oraz żywicę, które po połączeniu dają namacalny efekt metalu z delikatnym połyskiem. Końcowy efekt zależy od upodobań, może być bardzo subtelny lub kontrastowy. Farba metaliczna jest powłoką o wysokiej odporności na ścieranie. Jednocześnie zachowując walory dekoracyjne. Zastosowanie tego materiału dekoracyjnego jest inwestycją na wiele lat, dzięki swojej trwałości. Mikrometal w zależności od rodzaju aplikacji pozwala na wprowadzenie do wnętrza charakterystycznych akcentów. Może być wykonany w efekcie gładkim lub z widocznymi ruchami pacy, dzięki użytym akcesoriom. Ważne jest, aby farby metalicznej użyć w przemyślany sposób. Tak, aby tworzyła spójną całość z wyposażeniem, dekoracjami lub innymi materiałami wykończeniowymi.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative