Panele podłogowe winylowe z kolekcji Jupiter

Panele podłogowe winylowe z kolekcji Jupiter to bardzo nowoczesne impresje kamienia i betonu. Kolekcja została zaprojektowana z myślą o minimalistycznych, industrialnych i loftowych wnętrzach. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które nie boją się odważnych i śmiałych połączeń aranżacyjnych. Jeśli szukasz modnych dekorów dla swojej kuchni, łazienki czy powierzchni komercyjnej, panele podłogowe winylowe z kolekcji Jupiter będą idealnym rozwiązaniem.

Panele winylowe w wersji montażowej na klej możesz założyć nie tylko na podłodze, ale też na ścianach, schodach czy drzwiach. Twoja kreatywność będzie tu najważniejszym elementem! Bardzo realistyczna struktura betonu sprawi, że Twoi goście nie przejdą obok takiej ściany obojętnie, a betonowe schody, które okażą się podłogą winylową dodatkowo ich zaskoczą. Panele podłogowe winylowe z kolekcji Jupiter dostępne są w montażu klejonym.

GALERIA

Jak kłaść panele podłogowe winylowe?

Pierwszym krokiem podczas układania podłogi winylowej jest jej aklimatyzacja w docelowym pomieszczeniu, minimum dobę przed rozpoczęciem montażu. W tym czasie, podłoga dopasuje się do temperatury i wilgotności panującej w danym miejscu. Najlepsza temperatura przy montażu podłogi winylowej będzie w granicach 18- 22ºC. Instalację podłogi można wykonać samodzielnie, lecz jeśli nie ma się wprawy, lepiej powierzyć to zadanie fachowcom. W drugim kroku należy odpowiednio przygotować podłoże- wyrównać, wypełnić pęknięcia oraz oczyścić z tłuszczu bądź kurzu. Następnie należy rozplanować ułożenie paneli, pamiętając, aby łączenia nie były równo w jednej linii, a przesunięte o minimum 30 cm. Montaż paneli zaczynamy od lewej strony i przemieszczamy się w prawo. Układanie następnych rzędów także zaczynamy od lewej strony. Podczas instalacji warto pamiętać, aby poruszać się po folii ochronnej. Dodatkowo, można połączyć ją taśmą, aby się nie przesuwała. Pozwoli to uniknąć zabrudzeń podłoża. W miarę możliwości, najlepiej zakończyć montaż podłogi tego samego dnia. Panele kleimy do podłoża specjalnym klejem z zestawu. Panele podłogowe winylowe można układać na istniejących już nawierzchniach takich jak płytki, linoleum czy beton. Należy jednak pamiętać o najważniejszej kwestii- dokładnym przygotowaniu podłoża.

Uwaga! Przed zakupem winylowych paneli podłogowych należy dokładnie wymierzyć pomieszczenie, uwzględniając wszelkie wnęki, filary czy rury.

Panele podłogowe laminowane czy winylowe?

Panele podłogowe winylowe różnią się od paneli laminowanych nie tylko pod względem jakości i trwałości. Są także inne w budowie. Co prawda, obydwa typy mają budowę warstwową, jednakże różnią się zastosowanymi materiałami. Ma to znaczny wpływ na wygodę oraz komfort użytkowania nawierzchni. W przypadku panela laminowanego, wierzchnią warstwę można łatwo uszkodzić lub zarysować, np. przesuwając meble. Paneli podłogowych winylowych tak łatwo się nie zniszczy. Nie przeszkadza jej częste użytkowanie czy przesuwanie mebli. Co więcej, wybór faktur i odcieni winylowych podłóg jest znacznie większy niż paneli laminowanych. Winyl jest przyjemniejszy i cieplejszy w dotyku, niemal nie do odróżnienia przypomina naturalne drewno. Wyróżnia się znakomitą amortyzacją kroków. Podłoga jest cicha i zapewnia dobrą izolacyjność akustyczną.
Panele laminowane są dużo głośniejsze przez swoją twardą powierzchnię, cechuje je niewielka amortyzacja kroków. Często podczas chodzenia sprawiają wrażenie pustej przestrzeni. Panele podłogowe winylowe ze względu na swoją niewielką grubość możemy układać na starych powierzchniach podłogowych bez ich wcześniejszego zrywania. Dzięki temu, oszczędzamy czas oraz zmniejszamy koszta związane z remontem. Oba materiały są dość łatwe w montażu oraz w pielęgnacji. Decydującą zaletą jest możliwość montażu podłogi winylowej w wilgotnych pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. Ryzyko jej odkształcania się pod wpływem wody jest znikome. Panele laminowane nie są w ogóle odporne na kontakt z wodą.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative