Panele winylowe do kuchni
29 lipca 2021Jak zrobić kamienny dywan – proces wykonania krok po kroku
20 sierpnia 2021Żywica epoksydowa wykorzystywana głównie jako nawierzchnia podłogowa jest produktem, po który sięga coraz więcej osób. Idealnie wpasowuje się w nowoczesne i modernistyczne wnętrza, nadając im niepowtarzalnego charakteru. Decydując się na ten syntetyczny artykuł polimerowy, należy posiąść na jego temat kilka podstawowych informacji. Chciałbyś dowiedzieć się zatem co wpływa na poprawną aplikację tego produktu ? A może ile schnie żywica epoksydowa? Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!
Zalety powłok żywicznych
Wylewka żywiczna to produkt, który posiada niezliczoną ilość zalet. Przede wszystkim jest to materiał niezwykle trwały i odporny na działania sporej liczby chemikaliów, czynników atmosferycznych, a dodatkowo posiada umiejętności odprowadzania ładunków elektrostatycznych. Kolejną z jego zalet jest doskonała przyczepność do wielu rodzajów podłoża, co daje szerokie pole możliwości w wyborze miejsca jego aplikacji. Dodatkowo żywica epoksydowa jest produktem szklistym, który charakteryzuje wysoka wytrzymałość mechaniczna.
Co wpływa na długość schnięcia żywicy epoksydowej?
Na długość schnięcia żywicy epoksydowej ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest temperatura. Zbyt niska może całkowicie zatrzymać proces utwardzania żywicy. Producenci żywic podają, że za optymalną temperaturę uważa się około 20 °C. Drugi z czynników, to odpowiednie wymieszanie składników. Żywica i utwardzacz to produkty bezbarwne, które wymagają długiego i dokładnego mieszania. W przypadku zbyt krótkiego i złego zmieszania składników, istnieje duże ryzyko, że będziemy mieć problemy z utwardzaniem się żywicy, która miejscami może w ogóle nie zaschnąć i pozostać lepka.
Ile schnie żywica epoksydowa?
Czas na wyschnięcie żywicy zależy od sposobu jej przygotowania oraz od warunków jakie panują w miejscu jej montażu. Zaliczamy do nich m.in. wilgotności powietrza, temperaturę otoczenia oraz podłoża itp. Zakłada się jednak, że czas wyschnięcia żywicy epoksydowej wynosi od 24 do 48 godzin. Po takim czasie, nasza żywiczna podłoga nadaje się do użytku.
Podsumowując, żywica epoksydowa to produkt, którego czas schnięcia uzależniony jest od wielu czynników. Ramy czasowe jakie podają producenci mieszczą się w przedziale od jednej do dwóch dób. Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółowych informacji na temat wylewki żywicznej, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie pomożemy Ci zarówno w jej dobrze, jak i w ewentualnym montażu.
Napisz do nas
[contact-form-7 id=”12″ title=”Formularz 1″]