Tynk wapienny

Tynk wapienny Calceterra to naturalna i ekologiczna powłoka ścienna na bazie naturalnego wapna, charakteryzująca się wyczuwalnymi kolorami oraz miękkimi i delikatnymi wykończeniami. Tynk wapienny Calceterra to proszek składający się z naturalnego wapna i białego marmuru z Massa Carrara, do mieszania z wodą. Ma naturalną odporność na atak pleśni i bakterii. Oryginalnie jest w białym kolorze, natomiast może być zabarwiony ziemią z 20 krajów. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania 60 różnych odcieni. Bazę tynku wapiennego Calceterra CT 2 Len można również dodać z fragmentami miki srebrnej lub brązowej, aby uzyskać jasne, rozświetlone i naturalne odbicie.

Tynk wapienny Calceterra posiada cztery różne bazy:

  • baza ct 1 Bawełna: jedwabista, subtelna i elegancka
  • baza ct 2 Len: lekko pomarszczona i miękka w dotyku
  • baza ct 3 Juta: rustykalna i szorstka
  • baza ct 4 + Canapa: z dodatkiem konopi naturalnej o właściwościach izolacyjnych i dobroczynnych

Jak położyć tynk wapienny Calceterra?

Nieskończoną ilość tekstur tynku dekoracyjnego Calceterra można wykonać pojedynczą pacą z pomocą kilku dodatkowych akcesoriów, jak wałki czy stemple. Twoja ściana może mieć delikatne pociągnięcia pędzlem, ślady stóp, grafitti, a nawet geometryczne wzory. W zależności od tego jak połączymy ze sobą wszystkie struktury i kolory możemy np. podkreślić pewne detale lub ukazać wrażliwość i miękkość tekstury. Tynk wapienny Calceterra stanowi idealną bazę do stworzenia wielu oryginalnych i dotąd niespotykanych dekoracji ściennych, jak efekt rdzy lub efekt lawy. Jego możliwości są niemalże nieskończone!

Jakie tynki wybrać?

Postaw na ekologiczny i składający się w 100% z naturalnych składników tynk mineralny Calceterra. Wapno, ziemia i woda wymieszane ze sobą kształtują wyjątkowe efekty dekoracyjne. Wystarczy, że uwolnisz swoją kreatywność i pozwolisz sobie na odrobinę szaleństwa! Tynk wapienny Calceterra jest całkowicie nietoksyczny i bezwonny. Idealny do zastosowania na nowych powierzchniach, jak również tych wymagających renowacji. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża można zastosować go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Tynk dekoracyjny Calceterra można też dodatkowo zabezpieczyć naturalnym przezroczystym wykończeniem. Różnorodne kolory tynku wapiennego Calceterra uzyskujemy poprzez dodanie odpowiedniej ziemi do wybranej bazy. Ziemie mogą być wykorzystywane pojedynczo lub mieszane ze sobą w celu uzyskania innej barwy.

Chcesz poznać wszystkie dostępne kolory? Skontaktuj się z naszym specjalistą!

Dlaczego warto wybrać tynk wapienny Calceterra?

Tynk wapienny Calceterra to inaczej tynk dekoracyjny, który powstaje z połączenia naturalnego wapna, białego marmuru oraz wody. Jest jednym z najpopularniejszych tynków stosowanych do wykańczania ścian w pomieszczeniach. Dlaczego? Przyjrzyjmy się jego zaletom. Za pomocą tynku wapiennego możesz zamaskować wszelkie niedoskonałości ściany, a także jej nierówności. Pomoże Ci także wyróżnić jedną ze ścian i nada każdemu pomieszczeniu oryginalnego wyglądu. Stanowić będzie idealną alternatywę dla standardowych płytek, farby czy tapety. Tynk wapienny możesz zastosować wewnątrz budynku, jak również na zewnątrz jako tynk elewacyjny. Co ważne, Calceterra to produkt, który bazuje na wodzie- dlatego jest ekologiczny i przyjazny środowisku. Jest całkowicie bezwonny i nietoksyczny, dlatego możesz zastosować go nawet w pokoju swoich dzieci. Do jego ułożenia możesz posłużyć się wieloma różnymi akcesoriami dekoracyjnymi, jak specjalne wałki, stemple czy szablony. Warto dodać, że aplikacja tynku wapiennego Calceterra jest niezwykle łatwa i szybka.

Ogromny wybór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych - wszystko w jednym miejscu, na naszej stronie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: dok.epuflooring@epufloor.com
Zadzwoń +48 794 001 213

 

Sprawdź pozostałe systemy EPU Decorative